Po czwarte – zaplanuj czas 

Realny czas jakiego potrzebujesz na samo przenoszenie zapakowanych pudeł do auta, a potem do nowego domu to zazwyczaj około 3-4 godzin. Pozostały czas zaplanuj – najlepiej pomieszczeniami. Prawdopodobnie spakowanie łazienki zajmie Ci mniej niż np. kuchni czy garderoby. Oszacuj ile czasu zajmie Ci każde pomieszczenie i sprawdzaj czas – jeżeli za długo Ci się schodzi, może lepiej odłożyć wspominanie znalezionego za szafą zdjęcia z podstawówki na inny dzień?

Po piąte – spakuj podręczną walizkę

Zastanów się jakich rzeczy potrzebujesz na najbliższe kilka dni, ponieważ prawdopodbnie na początku ciężko będzie wszystko od razu poustawiać na półki, a jeśli będziesz mieć kilka zestawów ubrań, bielizny i kosmetyki pod ręką – będzie Ci łatwiej przetrwać ten czas.

Po szóste- pakuj pomieszczeniami i opisuj kartony

Ta wspaniała rada jest niesamowicie pomocna w pakowaniu, a jeszcze bardziej w rozpakowywaniu. Jeśli pakujesz pokojami, a kartony są dobrze opisane, potem – nawet jeśli nie od razu wszystko rozpakujesz – łatwo znajdziesz coś, czego szukasz. Jeden lub dwa kartony warto przeznaczyć na rzeczy ciężkie do sklasyfikowania.

Jeśli zastosujesz wszystkie te rady – masz ogromne szanse na to, żeby odhaczyć przeprowadzkę w 24h! POWODZENIA