Kiedy jest szansa na przeprowadzkę w 24h?

Zakładamy, że mówimy o kilkupokojowym mieszkaniu lub domku nie biorąc pod uwagę piwnicy lub garażu – tam zwykle jest pełno różnych skarbów, więc wtedy warto przeznaczyć 24 h na przejrzenie tych pomieszczeń + 24 h na przeprowadzkę.

Jak zorganizować pracę, żeby zdążyć?

Po pierwsze – zorganizuj transport

Spróbuj oszacować ile kartonów, toreb itd możesz nazbierać. Wystarczy jeden samochód osobowy? A może dwa? Czy będziesz przewodzić meble? Jeśli tak, może potrzebny będzie większy samochód dostawczy. Zaplanuj to najlepiej rano, żeby samochody były gotowe od razu, żeby pakować gotowe kartony.

Po drugie – zadbaj o ręce do pomocy

Możesz myśleć „ogarnę wszystko samodzielnie”, być może tak. Ale mając świadomość, że po zapakowaniu i przeniesieniu wszystkiego musisz to jeszcze rozpakować i rozmieścić w nowej lokalizacji – może jednak przyda się pomoc, choćby do noszenia. Przeprowadzka to bardzo wymagający fizycznie czas i nie ma co przeceniać swoich sił.

Po trzecie – przygotuj rzeczy do pakowania 

Nie zawsze mamy w domu gotową, czekającą na zaklejenie stu pudeł taśmę klejącą – warto sprawdzić jaka jest jej ilość, czy nie jest przestarzała, żeby podczas pakowania nie musieć organizować wyprawy do sklepu. Kartony można przygarnąć od większych sklepów sieciowych – ale dobrze zadzwonić nawet z samego rana, a najlepiej dzień wcześniej, żeby je odłożyli, niektóre sklepy od razu sprasowują kartony – a wtedy raczej kiepski z nich pożytek.